Wednesday, February 08, 2006

SVE DA IDE U PUCKU MATER
Sto se dobri ovie blogovive, da si olesnis dusata.

Monday, January 30, 2006

Што да не правите, ако сакате да фатите мажјак

Жениве во Скопје се загрижени. Тешко е да се најде денес маж па се потегнува од најдолни, подли, ниски, па до совршени средства како да заведете еден мажјак. Кога чувствувате желба да запознаете нов маж (читај парење), кога естрогенот ви е висок а животните сокови изобилно лачат (во вашата пештера, што би рекол аНТИ) одите во потрага по маж. Еден пријател кажува дека добро место за запознавање мажи се натпревари, или стриптиз барови (оние кај што жени се соблекуваат, а стандардно доаѓале многу мажи, а по нив и жени, кои ги бркаат веќе попалените мажи, така што пола работа е веќе завршена). Кафичите се веќе изживеана работа зашто мажите се таму веч виџени, калапосани, заборавиле да се удвараат па се начукуваат ко стоки.
- Една од модерните методи е да го фатите преку мирцање, што не е баш јако, добивате "шарена лага", у ствари "водите сајбер-љубов", али тастатура не заменува "мушка рука".
- Една од долните методи е да му "дадете" уште првата вечер, мислејќи дека така ќе го имате и втората. Се лажете, не дека тие нејќат да се со вас, али првата вечер најчесто се лоши, т.е. омануваат, а вината ви ја префрлаат вас, као не сте доволно секси и привлечни, нема хемија и слични срања.
- Друга метода е да го фатите фраерот за гуша, тоа се прави кога типот е зафатен па вие и го грабате на друга, која ја нарекувате грда, ваква и онаква само заради тоа што таа е со НЕГО, а не ТИ. Така си мислите дека ругајќи го другиот се издигнувате себеси. Пак грешка, така го потценувате фраерот што го ловите. Као има лош укус.
- Трето е кога се претставувате како добра готвачка и му доаѓате во срце преку стомак, ама што кога рецептите ќе се потрошат???
- Исто "јака" метода е кога му се правите "другарка", као го разбирате, секогаш сте тука за него, а у ствари веќе го спремате лонецот. После следи она јакото, го покажувате новиот долен веш и сите вештини што ги знаете во сексот и тоа пали, ама само кусо време, зашто сфаќате дека сте изгустирале, па типот ве остава.
И што да се прави? Како да не останете "суви"? Ништо. Остајте да ви се случи права хемија - магијата таканаречена љубов и не му ја мислете многу ни на заведувањето, ни на рецептите, ни на "паметните" работи, ни секси веш, ни на вештините на водење секс. Сами ќе ја препознаете, а кога ќе водите љубов ќе мислите само на тоа дека баш тој е до вас и во вас и нема поголема возбуда од тоа. Е, тогаш го допирате небото...

Friday, January 20, 2006

KAZI ZBOGUM
Zosto nie lugeto postojano se zamarame so raboti sto pominale. Ne sakam veke da mislam na minatoto, tuku na ona sto ke se slucuva. Ne sakam da ziveam nitu za momentot, tuku sakam jas da go kreiram sekoj nareden. Ne sakam se da ostavam na slucajnosti. Za mnogu raboti vo zivotot treba sami da se izborime. Zar ne ste se zaprasale nekogas deka ne mozete napred samo zatoa sto se vrtite nazad? Jas ne sakam veke nazad. Ima ubavi raboti na koi treba da se posvetime i da vlozime energija. Ako nestata ne gi neguvas, tie taguvaat. Ne gi davaj tvoite tagi na drug, neka ostanat samo tvoi. Obidi se na drug da mu gi dades tvoite radosti. Kazi zbogum na nesto i dobro utro na nesto novo.

Monday, January 16, 2006

Anti mi rece deka pisuval nesto za komndomi. Ne vidov sto za da ne mi vlijae na moevo pisuvanje. Kondomite se prakticni sredstva koi te drzat na distanca od nekoja doticna licnost. Distancata moze da bide fizicka ili enmotivna, no najcesto stanuva zbor za dvete. Fizickata e prakticna i te stiti od zarazi, a emotivnata te stiti od t.n. zblizuvanje so licnosta. Kondomcinjata mozat da bidat duri i vkusni, ups toa ne znaci da go zemete organot na partnerot vo usta dodeka kondomot e na negoviot, zasto veruvajte, isprobano, toe imaat gorcliv vkus, dodeka onoj normalniot e bolji, pak isprobano - kako takvi samo gi reklamiraat. A temava pusenje bese ili kondomi? Da, kondomi. I da bideme "kratki", kako sto se site mazi vsusnost, i vo onakvoto, i vo pametot, i vo traenjeto na 'odnosot i uzitokot', koga resavame da go otfrlime kondomot ima dva rizika: prviot e da fatite bolestina, a vtoriot e deka ste ja otvorile dusata na nekogo i ste mu dale doverba, za zal.

Thursday, January 05, 2006

Edna pesna za podarok za Nova godina na site od Radovan Pavlovski (samo izvadok za zal)
Pesnata e

TI ZNAES DA ME NAPUSTIS VO SONOT

Studena voda kruzi niz topli zvezdi
Otkako gi rasturas sarenite sliki na sonot po nebo.

Jas sum topol pekol i ne znam
sto se slucuva so vozduhot sto go izdisuvas ti.

Ti znaese da me napustis vo sonot i da mi ostavis stud
Sto pogolem stud neka ja odvee
toplinata na mojot neoblecen glas.

Zosto da spijam koga sum vljuben, a ja nema nea...
Zosto da zboruvam koga sum vljuben, a ja nema nea...
Sto ke sum ubav koga sum vljuben, a ja nema nea...

Tojku, za Anti koj ceni poezija, a i za onie koi ne ja cenat...

Sunday, January 01, 2006

Sto da kazam . Nova godina e losa rabota; Kako i sto si mislev - bidi si sam i dobro e. Laga, laga, laga.

Tuesday, December 27, 2005

Вчера пак ми се стемни од све. Почнуваш нешто и се ти се чини ок, а у ствари тапкаш во место. Ти доаѓа некој со куфер тежина, па го префрла ти да го носиш. Ти да ја осетиш тежината со туѓиот куфер. Ти да се возиш без карта во возот. Ти да си виновен, за другиот да му олесни. Ти да ги носиш прљавите алишта. Така другиот ќе има чиста совест, а у ствари не му е. Само така ќе си мисли. А ти си се бањал, мачкал со креми, да бидеш мек, податен и посакуван. Зошто толку ни е битна суетата. Кај се времињата кога луѓето си веруваа еден на друг? Дали некогаш имало такви времиња или сега од далеку само така ми се чини. Што ова изгледа како персонален дневник? Нема врска. Само уште едно срање. Зошто сме сите чудни пред Нова година. Што не прави толку чувствителни и зар е важно како ќе биде? Зар е толку важно дали ќе сме биле сами тогаш? Е важно е. Секој сака да биде со некој кој му значи. Е, тоа ти е. Више-мање, мање-више, од сад па и будуче. Ај да си се навикнеме сами, така боље ќе ни биде. Една пријателка никогаш не фати дечко. Вика - Така никој нема да ме остави никогаш. Нема болка, нема лага. Уште е сама.
Среќна Нова година!!!